Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja septīto vietu ASV notiekošā Pasaules kausa astotā posma sprinta sacensības.

Sacensības Rastorgujevs iesāka lieliskā tempā un pēdējā kontrolatzīmē pirms pirmās šaušanas bija otrajā vietā, tikai par 1,9 sekundēm atpaliekot no norvēģa Juhannesa Tingnesa Bē. Pirmajā ugunslīnijā viņš bija nekļūdīgs, zaudējot Bē 3,6 sekundes.

Tikmēr pēdējā kontrolatzīmē pirms otrās šaušanas Rastorgujevs jau bija vadībā, bet, neskatoties uz vienu kļūdu, saglabāja vietu trijniekā. Tiesa, atlikušo laiku līdz finišam Rastorgujevs veica par 26 sekundēm lēnāk nekā Bē un arī lēnāk par visiem tuvākajiem konkurentiem, nespējot tikt pie vietas trijniekā.

Sacensībās uzvaru guva nekļūdīgi šāvušais jaunākais no brāļiem Bē, finišā par 27,9 sekundēm apsteidzot krievu Antonu Šipuļinu, kurš arī aizvēra visus desmit mērķus. Savukārt trešais bija vienu kļūdu pieļāvušais titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš distanci veica vēl par sekundi lēnāk.

Savukārt Rastorgujevs finišā no uzvarētāja atpalika par 54 sekundēm.

Pagājušajā sestdienā Kanādā notikušajās sacensībās ar masu startu Rastorgujevs no pēdējās ugunslīnijas izslēpoja otrajā vietā, bet līdz finišam spēku izsīkuma dēļ atkrita uz piekto vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā vīriešiem stabilā līderpozīcijā ar 857 punktiem ir Furkads, kuram ar 646 punktiem seko Šipuļins, bet uz trešo vietu ar 584 punktiem pakāpies norvēģis Tarjeijs Bē, kurš ceturtdien palika vietu aiz Rastorgujeva.

Savukārt Rastorgujevs ar 269 punktiem pakāpies uz 23.pozīciju.

Rastorgujevs savas karjeras laikā izcīnījis četras ceturtās vietas Pasaules kausa posmu sacensībās, bet ne reizi nav kāpis uz goda pjedestāla. Latvijas biatlonisti medaļas Pasaules kausa posmos nav izcīnījuši desmit sezonas, kad 2005./2006.gada sezonā divreiz labāko trijniekā finišēja Ilmārs Bricis.

Pasaules kausa astotais posms turpināsies ceturtdien ar 7,5 kilometru sprinta sacensībām dāmām. Piektdien risināsies iedzīšana (12,5 km) vīriešiem un sievietēm (10 km). Sestdien paredzētas stafetes (4x7,5 km) sacensības kungiem, bet posms noslēgsies svētdien ar stafeti (4x6 km) sievietēm.

Kopumā PK tūrē šosezon notiek deviņi posmi.

No 3. līdz 13. martam Holmenkollenē (pie Oslo) notiks pasaules čempionāts.
Avots : Apollo/Leta