Pasaules kausa izcīņas 8. posma sacensības biatlonā Preskailā (ASV) šodien turpinājās ar 7.5 kilometru sprintu sievietēm. Par uzvarētāju kļuva Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Gabriela Soukalova (Čehija). Baiba Bendika šaušanā nekļūdījās ne reizi un izcīnīja 15. vietu.

Pirms sacensībām

Par sprinta favorītēm tika uzskatītas pasaules čempione Marī Dorēna Abēra (Francija), Kaisa Mekereinena (Somija), Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Gabriela Soukalova (Čehija), kura šosezon ne reizi nav bijusi zemāk par devīto vietu, un Doroteja Vīrere (Itālija).

Šo posmu izlaiž vācietes Laura Dālmeiera un Franciska Hildebranda, Tirila Ekhofa (Norvēģija) un vēl četras no kopvērtējuma Top30.
Sacensības

Pirmajā šaušanā vispirms par līderi kļuva nekļūdīgi šāvusī Kaisa Mekereinena, kuras rezultātu pēc minūtes uzlaboja Gabriela Soukalova (arī 5/5). Nedaudz vēlāk abas neklātienes cīņā pārspēja Sjūzena Danklī (ASV), kura arī bija nekļūdīga. Vēlāk par četrām sekundēm Danklī rezultātu uzlaboja Marī Dorēna Abēra, kurai nevainojama precizitāte šaušanā.

Soukalova bija nekļūdīga arī šaušanā stāvus, kamēr Mekereinena reizi kļūdījās. Soukalovai 9.3 sekundes zaudēja Danklī. 13.7 sekundes līderei zaudēja Kristina Guzika (Polija). Guzika un Danklī šāva nekļūdīgi. Dorēna Abēra kļūdījās vienreiz, Soukalovai zaudējot 25.5 sekundes. Abās šaušanās pa reizei kļūdījās Doroteja Vīrere, tomēr pretendējot uz vietu sešiniekā, jo bija ļoti ātra distancē.

Sprintā uzvaru izcīnīja Soukalova, kurai šī ir 11. uzvara augstākā līmeņa individuālajās sacensībās. Soukalova turpina supersēriju – nevienās sacensībās šosezon ārpus Top10. Jaunu karjeras rekordu sasniedza Danklī - otrā vieta. Labāko trijnieku noslēdza Guzika, ceturto reizi izcīnot vietu uz goda pjedestāla šāda līmeņa sacensībās. Vēl labāko sešiniekā Dorēna Abēra, Mekereinena un Selīna Gasparina (Šveice).

Baiba Bendika šaušanu guļus veica nekļūdīgi un tā brīža līderei Sjūzenai Danklī zaudēja 24.3 sekundes. Bendika arī šaušanā stāvus bija perfekta, pretendējot uz labu rezultātu sprintā. Otro posmu pēc kārtas Bendika sprintā nekļūdījās ne reizi. Pēdējā aplī Bendika pozīcijas noturēja, kas sprintā ļāva izcīnīt 15. vietu, kas ir biatlonistes karjeras otrais labākais rezultāts. Slēpojumā Bendikai šoreiz 36. rezultāts (pa apļiem attiecīgi 52., 39., 16.).

Piektdien norisināsies sacensības iedzīšanā. 12.5 kilometru iedzīšana vīriešiem startēs plkst. 18:30 pēc Latvijas laika. 10 kilometru iedzīšana sievietēm startēs plkst. 20:10. Iedzīšanai kvalificējās gan Andrejs Rastorgujevs, kurš sprintā izcīnīja septīto vietu, gan Baiba Bendika.
Avots : Sportacentrs.com