Nordic Focus

Pasaules kausa 3.posmā Annecy-Le Grand Bornand, Francijā ar mainīgām sekmēm startēja 4 Latvijas biatlonisti – 1 dāma un 3 kungi.

14.decembrī 7,5 kilometrus garajā distancē uzvarēja Slovākijas pārstāve Anastasija Kuzmina, bet vienīgā latviešu dalībniece Baiba Bendika, šaujot bez kļūdām, ieguva 52. vietu.7.5 km sprintā un pirmo reizi šosezon kvalificējās iedzīšanai.

1. A.Kuzmina (SVK) 20:59.6 (0)

2. L.Dahlmeier (GER) +33.9 (0)

3. V.Semerenko (UKR) +41.4 (0)

52. B.Bendika (LAT) +2:24.7 (0)

15.decembrī uz starta 3 Latvijas biatlonisti. Jau trešo individuālo uzvaru pēc kārtas un ceturto šajā Pasaules kausa sezonā kopumā izcīnīja norvēģu biatlonists Juhanness Tinness Boe, kurš ar perfektu šaušanu un izcilu soli distancē triumfēja desmit kilometru distancē. Pārējās vietas uz goda pjedestāla ieguva mājinieki Martēns Furkads un Antonēns Gigonnā, bet no latviešiem iedzīšanai kvalificējās Andrejs Rastorgujevs, ieņemot 24.vietu un Oskars Muižnieks, izcīnot 50.vietu. Tikmēr karjeras rekordu Pasaules kausā laboja Daumants Lūsa, kurš pēc perfektas pirmās šaušanas pat bija 41. vietā 7,9 sekundes aiz Rastorgujeva, tomēr otrajā šaušanā viņš pieļāva vienu kļūdu un iedzīšanā netika, samierinoties ar 70. pozīciju.

1.J.Boe (NOR) 22:16.9 (0)

2. M.Fourcade (FRA) +21.1 (0)

3. A.Guigonnat (FRA) +34.7 (0)

24.A.Rastorgujevs (LAT) +1:33.6 (2)

50. O.Muižnieks (LAT) +2:1.8 (1)

70. D.Lūsa (LAT) 2:44.3 (1)

16.decembri 10 kilometru iedzīšanā sievietēm uzvaru izcīnīja Laura Dālmeiera (Vācija). Sprinta uzvarētāja Anastasija Kuzmina (Slovākija) šaušanā kļūdījās četras reizes, tomēr ar izcilu ātrumu distancē izcīnīja otro vietu. Labāko trijnieku noslēdza Liza Vitoci (Itālija). Baiba Bendika iedzīšanā sasniedza 42. vietu, šaušanā kļūdoties trīs reizes.

1. L.Dahlmeier (GER) 30:09.9 (1)

2. A.Kuzmina (SVK) +14.0 (4)

3. L.Vittozzi (ITA) +31.8 (1)

42. B.Bendika (LAT) +3:36.0 (3)

Juhanness Boe (Norvēģija) izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas, uzvarot 12.5 kilometru iedzīšanā Pasaules kausa izcīņas 3. posma ietvaros. Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās trīs reizes un izcīnīja 19. vietu. Jaunu karjeras rekordu sasniedza Oskars Muižnieks – 35. vieta un ieguva pirmos Pasaules kausa ieskaites punktus.

1.J.Boe (NOR) 32:52.7 (0)

2. M.Fourcade (FRA) +1:01.4 (2)

3. A.Shipulin (RUS) +1:10.5 (1)

19. A.Rastorgujevs (LAT) +2:37.0 (3)

35. O.Muižnieks (LAT) +3:51.8 (1)

Pasaules kausa izcīņā biatlonā 3. posms noslēdzās ar 15 kilometru masu startu. Andrejs Rastorgujevs pieļāva astoņas kļūdas un ieguva 27. vietu , bet par uzvarētāju kļuva francūzis Martēns Furkads.

1. M.Fourcade (FRA) 36:30.3 (0)

2. J.Boe (NOR) +3.9 (2)

3. E.Lesser (GER) +6.2 (0)

27. A.Ratsorgujevs (LAT) +4:14.6 (8)

Nākamais- 4.Pasaules kausa posms 2018.gada 2.-7.janvārī Oberhofā, Vācijā, kur Latvijas sportisti ir apņēmības pilni uzrādīt labus rezultātus. Andrejs Rastorgujevs sagatavošanās plāna ietvaros uz Oberhofu nedosies, nākamais starts plānots 10.janvārī Ruhpoldingā 20 km individuālajā distancē.

Avots: sportacentrs.com.