Ar Latvijas čempionātu noslēgusies 2017./2018. gada sezona

Astronomiskais pavasaris jau kādu laiku iestājies, tomēr ziemīgi laikapstākļi Madonu nepameta vēl pagājušajā nedēļas nogalē, 30.-31.martā, kas ļāva norisināties 2018.gada Latvijas čempionātam biatlonā lieliski sagatavotā Smeceres sila trasē. Sacensības kuplināja arī kaimiņvalsts Lietuvas pārstāvji, padarot sacensības interesantākas gan no sportiskā, gan skatāmības viedokļa. Kā atzīmēja Lietuvas Biatlona federācijas prezidents Arunas Daugirdas, tā varētu būt ļoti laba tradīcija rīkot abu valstu čempionātus kopā.

Pirmajā sacensību dienā sprinta distancē izcilu šaušanu nodemonstrēja Baiba Bendika, izcīnot uzvaru 7.5km distancē. Vīriešu konkurencē 1.vieta, ar 1 kļūdu šaušanā, Ilmāram Bricim. Junioriem 1.vieta Kristai Razgalei no Cēsu pilsētas sporta skolas un Edgaram Misem.

Otrajā dienā ar interesi varēja vērot kopīgo masu startu vīriešiem un junioriem, kad cīņa notika jau pirmajos metros stāvajā kāpumā Smeceres sila kalnā. Pirmās vietas nemainīgas, 12.5km distancē uzvara Baibai Bendikai un 15km distancē – Ilmāram Bricim. Junioru konkurencē uzvaras Jūlijai Matvijenko no Daugavpils BJSS un Edgaram Misem. Programmā bija iekļauta arī D grupas stafete. Azartiskā cīņā par pārsteigumu parūpējās talsinieki, izcīnot 3.vietu.

Pirms apbalvošanas ceremonijas Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka pateicās treneriem, sportistiem un Lietuvas komandai, kas kuplināja sacensības. Ar šīm sacensībām 2017./2018.gada sezona ir noslēgusies. Vēlam sportistiem un treneriem produktīvas pārdomas par iepriekšējo sezonu, kvalitatīvu atpūtu pirms jaunās sezonas, un jaunu mērķu izvirzīšanu!