Rastorgujevam bija 12. starta numurs. Slēpošanā trases pirmajā daļā Andrejs, kā ierasts, demonstrēja labu ātrumu, kas viņam ļāva atrasties starp vadošajiem sportistiem. Guļus šaušanā Rastorgujevs aizvēra visus piecus mērķus, kas jau labs priekšnoteikums, lai Andrejs šajā vakarā varētu pacīnīties pat par medaļām.

Andrejs arī turpinājumā bija viens no ātrākajiem trasē, tādējādi viss izšķīrās otrajā šaušanā. Latvietis atkal sašāva visus piecus mērķus, kas pavēra lielisku ceļu pretim medaļai. Jāpiebilst, ka pēc veiksmīgās šaušanas Andrejam no galvas nokrita brilles, kā rezultātā tika zaudētas pāris sekundes. Finišu Rastorgujevs sasniedza 23 minūtēs un 57.4 sekundēs, kas tajā brīdī bija labākais rezultāts.

Latvijas labāko biatlonistu apsteigt izdevās tikai Antonam Šipuļinam, kurš arī precīzi šāva visas desmit reizes un apsteidza Andreju par 5.8 sekundēm. Juhaness Bē pieļāva divas kļūdas šaušanā un ierindojās ceturtajā vietā, pateicoties labākajam ātrumam slēpošanā. Trešā vieta šoreiz nekļūdīgi šāvušajam Francijas biatlonistam Kentānam Fijonam-Majē.

Vērts pieminēt, ka slēpošanā Andrejs bija par 8.7 sekundēm ātrāks nekā Šipuļins, kopumā uzrādot ceturto labāko laiku, bet 14 sekundes Krievijas sportists ieguva šaušanās. Rastorgujevs izcīnījis otro medaļu PK karjerā - pirmā tika iegūta 2016./17. gada sezonas pēdējās sacensībās, kad Holmenkollenā tika aizvadīts masu starts. Arī toreiz Rastorgujevam otrā vieta.

Interesanti, ka visus mērķus Andrejam šodien aizvērt izdevās pirmo reizi kopš 2015. gada 19. marta, kad Rastorgujevs 10/10 sašāva Hantimansijskas PK posmā. Toreiz latvietis ierindojās ceturtajā vietā, no goda pjedestāla atpaliekot nieka trīs simtdaļas.

Aleksandrs Patrijuks bija otrs labākais no Latvijas sportistiem - divas pieļautas kļūdas šaušanā, uzvarētājam zaudētas nepilnas trīs minūtes un izcīnīta 84. vieta 100 sportistu konkurencē. Robertam Slotiņam piecas kļūdas un 99. vieta.

Biatlons, PK Vīriešiem 17/18 7.posms. Kontiolahti. 10km

1.Anton Shipulin23:51.6 (0)
2.Andrejs Rastorgujevs+5.8 (0)
84.Aleksandrs Patrijuks+2:59.1 (2)
99.Roberts Slotiņš+5:03.9 (5)