Andrejs Rastorgujevs Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Andrejs Rastorgujevs, kuram tika 9. starta numurs, distanci sāka raitā solī, pirms 1,8 kilometru atzīmes tikai par 0,1 sekundi atpaliekot līderim Julianam Eberhardam un pirms pirmās šaušanas esot piektajā vietā un 3,2 sekundes aiz līdera. Šautuvē Rastorgujevs nogāza visus piecus mērķus un pakāpās uz trešo pozīciju, zaudējot vien Eberhardam (+11,7 sekundes) un vācietim Ārndam Paiferam.

Otrajā aplī Rastorgujevs turpināja ātri slēpot un līdz otrajai šaušanai atstāja aiz muguras Paiferu un Julianam Eberhardam pietuvojās līdz 6,2 sekundēm, tiesa gan, arī palaida priekšā vācieti Simonu Šempu. Rastorgujevs tika galā ar pirmajiem diviem mērķiem, taču trešais pēc nelielas pauzītes gan diemžēl palika neaizvērts. Viena kļūda otrajā šaušanā iznīcināja cerības uz medaļu, tomēr saglabāja pretenzijas uz ļoti augstu vietu. Rastorgujevs pēc otrās šaušanas ieņēma sesto vietu, par 44,3 sekundēm zaudējot Eberhardam un par 13,8 sekundēm atpaliekot no labāko piecinieku noslēgušā vācieša Ērika Lesera.

Ja kļūda šāvienā iedragāja Rastorgujeva pozīcijas, tad pēdējais aplis tās sabojāja vēl vairāk. Pirmos divus apļus latvietis veica attiecīgi septiņās minūtēs un 33,2 sekundēs (3. laiks) un septiņās minūtēs un 44,4 sekundēs (3. laiks), toties pēdējo apli slēpoja septiņās minūtēs un 48,2 sekundēs, kas bija salīdzinoši tikai 18. labākais rezultāts. Līdz šodienai Rastorgujevs labāko desmitniekā individuālajās disciplīnās šajā sezonā bija spējis iekļūt trīs reizes. Vispirms šā gada 16. janvārī Rastorgujevs ieguva devīto vietu masu startā Rūpoldingā, pēc tam 6. februārī Kenmorā, Kanādā, masu startā tika izcīnīta piektā pozīcija, bet labākais rezultāts sprintā sekoja Preskailā, ASV, kad Rastorgujevs 11. februārī ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās septītajā vietā.

29 gadus vecajam Julianam Eberhardam tā bija pirmā uzvara - un pirmais pjedestāls vispār - Pasaules kausu posmos karjerā. Līdz šim viņa labākais sasniegums bija ceturtā vieta šīs sezonas sprintā Kenmorā, un arī nākamie pieci labākie rezultāti sasniegti tieši sprintā. Viņa pēdējā uzvara gan bija iedzīšanā - 2014. gada janvārī IBU kausa posmā Rūpoldingā. Tikmēr Pasaules kausa kopvērtējuma uzvarētājs Martēns Furkads šodien jau pirmajā šaušanā pieļāva trīs kļūdas un un beigās ar četrām kļūdām ieņēma 40. vietu. Francūzis par trim sekundēm apsteidza Ūli Eināru Bjerndālenu (divas kļūdas šaušanā) un tika pie viena ieskaites punkta, taču tas ir viņa sliktākais rādītājs šosezon - līdz šodienai tā bija 28. vieta sprintā Antholcā.

Avots : Sportacentrs.com