Baiba Bendika Foto: TT NYHETSBYRÅN

Hantimansijskā (Krievija) ar 10 kilometru iedzīšanu sievietēm šodien turpinājās Pasaules kausa izcīņas noslēdzošais posms biatlonā. Iedzīšanā uzvarēja Kaisa Mekereinena (Somija).

Baiba Bendika šaušanā kopumā kļūdījās trīs reizes, kas tomēr ļāva sasniegt 35. vietu. Uzvaru Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā pirmoreiz nodrošināja Gabriela Soukalova (Čehija).

Pirms sacensībām

Par iedzīšanas galvenajām favorītēm tika uzskatītas sprinta uzvarētāja Kaisa Mekereinena (Somija) un Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Gabriela Soukalova. Favorītu lokā arī Marte Olsbū (Norvēģija), kura sprintā sasniedza pirmo goda pjedestālu individuālajās sacensībās, Doroteja Vīrere (Itālija), Franciska Proisa (Vācija) un kopvērtējuma vicelīdere Marī Dorēna Abēra (Francija).

Sacensības

Pirmajā šaušanā no līderēm pa reizei kļūdījās Kaisa Mekereinena un Gabriela Soukalova, bet nekļūdīgi šāva Marte Olsbū. Par līderi kļuva Olsbū, kurai pēc nepilnām 25 sekundēm sekoja precīzi šāvusī Doroteja Vīrere. Mekereinena un Soukalova atkāpās uz attiecīgi trešo un ceturto vietu. Marī Dorēna Abēra šāva nekļūdīgi un pakāpās uz astoto vietu.


Otrajā šaušanā Olsbū kļūdījās vienreiz. Sekotājas Mekereinena, Soukalova un Vīrere bija nekļūdīgas. Nekļūdījās arī Dorēna Abēra. Par līderi kļuva Vīrere, kurai sekoja Mekereinena, Soukalova, Olsbū, Dorēna Abēra un Fanija Birkelana, kura startēja 13. (šaušanā 10/10). Pirmais sešinieks bija desmit sekunžu robežās.


Trešajā šaušanā nekļūdījās Soukalova un Dorēna Abēra, kamēr pārējās četras no līderu grupas kļūdījās pa reizei. Šautuvi gandrīz vienlaikus pameta Dorēna Abēra un Soukalova, bet Vīrere, Olsbū, Birkelana un Mekereinena bija 20-25 sekunžu robežās.


Ceturtajā šaušanā pa reizei kļūdījās Soukalova un Dorēna Abēra, precīza bija Vīrere, Birkelana un Mekereinena. Viena kļūda arī Olsbū. Piecu sekunžu robežās pēdējā aplī devās Dorēna Abēra, Vīrere, Soukalova, Franciska Proisa (Vācija), kura startēja sestā (19/20 šaušanā), Birkelana un Mekereinena.


Pēdējā aplī ātri vien no konkurentēm atrāvās un uzvaru izcīnīja Mekereinena. Otro vietu nodrošināja Dorēna Abēra, trešā vieta Vīrerei. Soukalova ceturtā, taču nodrošināja uzvaru kopvērtējumā, Proisa piektā, bet sešinieku noslēdza Birkelana. Slēpojumā ātrākā bija Laura Dālmeiera (Vācija), kura, neskatoties uz trim kļūdām šaušanā, spēja pakāpties no 36. vietas uz 16.


Baiba Bendika

Baiba Bendika pirmajā šaušanā guļus bija nekļūdīga, pakāpjoties uz 28. vietu. Otrajā šaušanā Bendika kļūdījās vienreiz, atkāpjoties uz 33. vietu. Diemžēl trešajā šaušanā divas kļūdas lika atkāpties uz 40. vietu. Pēdējā šaušanā Latvijas biatloniste nekļūdījās un pakāpās uz 37. vietu. Pēdējā aplī Bendikai izdevās pārspēt vēl divas konkurentes un nodrošināt 35. vietu. Finiša taisnē Latvijas biatloniste mēģināja pārspēt vēl divas biatlonistes, tomēr nedaudz pietrūka. Distancē Baibai šodien 31. rezultāts, Dālmeierai zaudējot 1:10. Pēdējā aplī Bendika sasniedza 14. rezultātu.

Avots : Sportacentrs.com