Martēns Furkads. Foto: TASS/Scanpix

Titulētais francūzis Martēns Furkads kļuvis par pirmo biatlonistu šā sporta veida vēsturē, kam individuālajās disciplīnās izdevies izcīnīt zelta medaļas septiņās nozīmīgākajās sacensībās (pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs) pēc kārtas.

28 gadus vecais Furkads svētdien Hohfilcenē (Austrija) pārliecinoši triumfēja 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, aizstāvot pirms gada izcīnīto titulu. Turklāt viņš sešos pasaules čempionātos pēc kārtas ieguvis vismaz vienu zelta godalgu individuālajās sacensībās. Tāpat Furkads ieguva divas augstākā kaluma medaļas 2014. gada olimpiskajās spēlēs Sočos.

Līdz ar to Furkads apsteidzis bijušo Vācijas biatlonistu Franku Ulrihu, kas pie zelta medaļas individuālajās disciplīnās pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs bija ticis sešas reizes pēc kārtas.

«Domāju, iedzīšana ir mana mīļākā disciplīna,» IBU mājas lapā citēts Furkads. «Nav nekā labāka par finiša līnijas šķērsošanu pirmajam. Distancē guvu lielu prieku. Priecājos, ka klātienē ir tik daudz skatītāju.

Šī ir viena no tām dienām, kad varu pateikties saviem vecākiem, kuri man deviņu gadu vecumā nopirka pirmo slēpju pāri.»

11. februārī, pieļaujot divas kļūdas ugunslīnijā sprinta sacensībās, Furkads izcīnīja bronzas medaļu.

Pirmdien un otrdien pasaules čempionātā ir brīvdiena. Trešdien sacensības atsāksies ar 15 kilometru individuālo disciplīnu sievietēm. Dienu vēlāk 20 kilometru klasiku veiks vīrieši.

Pasaules čempionāts Hohfilcenē noslēgsies svētdien.Avots: TVNET 13.02.2017