Pēc Latvijas Biatlona federācijas (LBF) un Latvijas Triatlona federācijas (LTF) prezidentu iniciatīvas otrdien, 23.maijā, notika tikšanās ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja vadītāju Lindu Pavļutu un biroja komandu.

Sarunā piedalījās Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka, viceprezidents Gundars Upenieks un Latvijas Triatlona federācijas prezidents Vilnis Priedītis, Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta un kolēģes Inga Oliņa, Linda Pastare, Jolanta Borīte.

LBF prezidente izteica priekšlikumu, ka sporta nozare labprāt līdzdarbotos Latvijas valsts simtgades norišu veidošanā un vēlētos aktīvi sadarboties ar Latvijas valsts simtgades biroju, tādējādi stiprinot sportistu pašapziņu un piederību Latvijai. LBF valdes sēdēs jau esam lēmuši, ka visas biatlona sacensības, kas notiks Latvijā, būs ar lepnumu veltītas valsts simtgadei. Mēs vēlamies, lai katrs mazs vai liels biatlonists sajustos kā daļa no Latvijas un būtu lepns par savu valsti.

LTF prezidents Vilnis Priedītis informēja par vēlmi 13. augustā pašā Rīgas sirdī, kur notiks Eiropas junioru kausa izcīņa triatlonā, izmantot Latvijas valsts simtgades piederības zīmi, tādējādi paužot lepnumu un piederību Latvijai. Kā arī labprāt Latvijas valsts simtgades informācijas centrā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā organizētu preses konferenci par gaidāmo Rīgas Triatlonu.

Biroja vadītāja Linda Pavļuta atzīnīgi novērtēja abu federāciju iniciatīvu un jau konkrētos sadarbības priekšlikumus. L.Pavļuta mudina arī citas profesionālā un tautas sporta organizācijas iesaistīties simtgades sagatavošanā, izmantot iespēju Latvijas valstij nozīmīgās jubilejas laikā stāstīt Latvijas stāstu caur veselīga dzīvesveida un sportisko sasniegumu prizmu, izmantot simtgades piederības zīmi. „Valsts simtgade ir pašu cilvēku radīts un joprojām ikdienā radāms stāsts; ceļš, kas ved mūs tālāk un kuru veidojam, ejot pa to kopā, katrs ar savu pienesumu, līdzatbildību, radošumu un lepnumu par mūsu valsti un mūsu cilvēku sasniegumiem.”

Biroja vadītāja izstāstīja par biroja darbības pamatnostādnēm, darbinieku atbildībām un plānotajiem darbiem šogad un nākošajā gadā. Ir pilnībā nokomplektēta biroja komanda, apstiprināts pamatfinansējums plānotajām aktivitātēm. Patīkams pārsteigums federāciju prezidentiem bija fakts, ka arī biroja vadītāja regulāri piedalās dažādos skriešanas pasākumos. Sarunas laika tika pārrunāts ļoti plašas iesaistes iespējas Latvijas valsts simtgades programmā. Tika apmeklēts arī Latvijas valsts simtgades informācijas centrs Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur ikviens aicināts uzzināt aktuālāko par Latvijas valsts simtgades svinībām.