Foto: Romāns Kokšarovs

No sākumā startējušajām ātrākās un precīzākās pirmajā šaušanā bija Anaisa Beskona (Francija) un Denīze Hermane (Vācija). Brāzmainajā vējā jau pirmajā šaušanā pa divām kļūdām Kaisai Mekereinenai (Somija) un Anastasijai Kuzminai. Darja Domračeva un Marī Dorēna Abēra (Francija) sāka ar 4/5 šaušanā. Precīza un ātra bija arī Laura Dālmeiere, tikai nedaudz zaudējot Beskonai, bet pārspējot Hermani. No vēlāk startējušajām vadību pārņēma Itālijas biatlonistes Doroteja Vīrere un Līza Vitoci, kuras šāva precīzi.

Šaušanā stāvus Beskonai un Hermanei pa divām kļūdām, Mekereinena un Kuzmina pievienoja vēl pa vienam soda aplim. Domračeva arī pēc otrās šaušanas bija spiesta mērot vienu soda apli. Vispirms par līderi kļuva Norvēģijas biatloniste Marte Olsbū, kuras rezultātu par 0.1 sekundi uzlaboja Veronika Vītkova (Čehija), kurām abām pa 9/10 šaušanā. Dālmeiere arī šaušanā stāvus bija pilnīgi precīza, izvirzoties sacensību vadībā (-13.3 sekundes). Vitoci šaušanā stāvus kļūdījās vienreiz, līderei zaudējot 20.2 sekundes. Vīrerei šoreiz divas kļūdas.

Par olimpisko čempioni sprintā kļuva Dālmeiere, kurai šī ir pirmā godalga olimpiskajās spēlēs. Sudraba medaļa olimpisko spēļu debitantei Olsbū. Bronzas medaļa Vītkovai. Vēl labāko sešiniekā Marī Dorēna Abēra (Francija), Vanesa Hinca (Vācija) un Vitoci. Kuzminai, kura šodien bija ātrākā distancē, 13. vieta, Mekereinenai 25. Nekļūdīgi šodien šāva tikai trīs biatlonistes.

Baiba Bendika sāka labā tempā, tomēr pirmajā šaušanā kļūdījās trīs reizes, tikpat slikti veicās uzreiz aiz Latvijas biatlonistes startējušajai Tirilai Ekhofai (Norvēģija). Šaušanā stāvus Bendikai viena kļūda. Ja pēc otrās šaušanas Bendika tik tikko pretendēja uz vietu iedzīšanā, tad neveiksmes šaušanā izdevās kompensēt ar lielisku ātrumu pēdējā aplī un debijā izcīnīt 39. vietu sprintā.

Slēpojumā Bendikai šoreiz 16. rezultāts (pa apļiem attiecīgi 32., 18., 9.). No tām biatlonistēm, kas kļūdījās četras vai vairāk reizes, Bendika finišā sasniedza otro labāko rezultātu (24. vieta Ekhofai).

Svētdien norisināsies sacensības 10 kilometru sprintā vīriešiem, sacensībās starts Andrejam Rastorgujevam un Oskaram Muižniekam. Iedzīšanas sacensībās plānotas pirmdien.

7.5 kilometru sprints sievietēm

V.SportisteValstsLaiks (s.a.)
1.L.DālmeiereVācija21:06.2 (0)
2.M.OlsbūNorvēģija+24.2 (1)
3.V.VītkovaČehija+25.8 (1)
4.M.Dorēna AbēraFrancija+33.1 (1)
5.V.HincaVācija+40.3 (1)
6.L.VitociItālija+40.5 (1)
7.H.ĒberjaZviedrija+40.8 (1)
8.I.KadurišaŠveice+45.5 (1)
9.D.DomračevaBaltkrievija+46.2 (2)
10.Ž.BrezāFrancija+47.9 (2)
39.B.BendikaLatvija+2:08.4 (4)

Startēja un finišēja 87 biatlonistes.

Avots: Sportacentrs.com