Andrejam Rastorgujevam bronza iedzīšanā Eiropas čempionātā

Dušņikizdrojā (Polija) turpinās Eiropas čempionāts biatlonā. Andrejs Rastorgujevs šodien izcīnīja bronzas medaļu 12.5 kilometru iedzīšanā vīriešiem, šaušanā kļūdoties četras reizes. Par sacensību uzvarētāju kļuva Aleksandrs Loginovs (Krievija).

Pirms sacensībām
Sprintā uzvarēja Bulgārijas Vladimirs Ilijevs, kurš bija starp favorītiem arī iedzīšanā. Augstāk vērtējamas gan bija Aleksandra Loginova (Krievija) un Andreja Rastorgujeva izredzes. Rastorgujevs sprintā bija ātrākais distancē, tomēr ieņēma ceturto vietu, jo divas reizes kļūdījās šaušanā.

Sacensības
Pirmajā šaušanā Vladimirs Ilijevs kļūdījās divreiz, kamēr precīzi šāva Aleksandrs Loginovs, Andrejs Rastorgujevs, Krasimirs Aņevs (Bulgārija), kā arī Krievijas biatlonisti Aleksejs Volkovs un Jevgeņijs Garaņičevs. Par līderi kļuva Loginovs, Rastorgujevs sekoja pēc 19.4 sekundēm, trešais bija Aņevs (+24.1).

Loginovs turpināja šaut nekļūdīgi un ieguva jau pusminītes pārsvaru pēc otrās šaušanas. Nekļūdīgi šāva arī Garaņičevs, kurš startēja 17. Rastorgujevs šoreiz kļūdījās vienreiz, atkrītot vienu vietu zemāk. Ceturtais bija Volkovs.

Loginovs turpināja šaut nevainojami arī trešajā šaušanā un viņa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem sasniedza gandrīz minūti. Otrais bija Volkovs (15/15 šaušanā), trešais Garaņičevs, kurš trešajā šaušanā kļūdījās vienreiz. Rastorgujevam viena kļūda, bet Volkovs un Garaņičevs bija vien dažu sekunžu attālumā.

Loginovs vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā šaušanā, pēdējā aplī dodoties ar 30 sekunžu pārsvaru. Otrais bija Garaņičevs, kurš nekļūdījās. Volkovs kļūdījās vienreiz, saglabājot vietu Top3, bet līderim zaudējot jau vairāk kā minūti. Rastorgujevam divas kļūdas, kas gan tāpat deva labas izredzes cīņā par Top3 pēdējā aplī – ceturtais tikai 11.9 sekundes aiz Volkova.

Uzvaru izcīnīja Loginovs, sudraba godalga Garaņičevam, bet bronzas godalgu pēdējā aplī visai pārliecinoši nodrošināja Rastorgujevs, pārspējot Volkovu.

10 kilometru iedzīšana sievietēm startēs plkst. 14:00 pēc Latvijas laika, sacensības tiešraidē internetā. Baiba Bendika sprintā sasniedza 31. vietu.