Nedēļas izskaņā sāksies starptautiskā biatlona sezona – turp devušies 11 Latvijas biatlonisti

Šajā nedēļas nogalē ar pirmo PK posmu un ar IBU kausu uzsākies starptautiskā biatlona sezona, kura savu kulmināciju sasniegs februārī, kad Pekinā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Biatlonistu cīņa par ceļazīmi uz tām, sāksies līdz ar pirmajiem startiem. Uz PK, kas no 27. līdz 28. novembrim norisināsies Estersundā, Zviedrijā, dosies seši Latvijas biatlonisti. Savukārt, uz IBU kausu, kas Idres pilsētā norisināsies no 25. līdz 28. novembrim – pieci sportisti.

Pasaules kausā Latviju dāmu klasē pārstāvēs Latvijas vadošā biatloniste Baiba Bendika, Sanita Buliņa un Annija Keita Sabule, savukārt vīru grupā startēs: Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš. Sacensības tiks atklātas sestdien, 15 kilometru distancē ar individuālo startu sievietēm, pēc kuras 20 kilometru distancē dosies vīri. Savukārt, svētdien paredzētas sacensības sprinta distancē: 7,5 kilometros dāmām, 10 kilometros vīriem.

IBU kauss uzsāksies jau ceturtdien ar sprinta distancēm, attiecīgi 7,5 un 10 kilometru distancēs. Savukārt, sestdien trasē atkal notiks sacensības sprintā. Kauss noslēgsies ar iedzīšanu: 10 kilometru distancē dāmām un 12,5 kilometros vīriem. Latviju IBU kausā pārstāvēs Sandra Buliņa, Inese Golubeva, Līva Šahno, Renārs Birkentāls un Rūdis Balodis.

“Desmit sportistu delegācija kopā ar treneriem pēc aktīva sagatavošanās perioda jau devušies uz Zviedriju, lai gatavotos nedēļas izskaņā gaidāmajiem startiem. Šobrīd sastāvs noteikts uz pirmajiem diviem PK posmiem, bet pēc tiem jau būs iespēja izdarīt secinājumus par sportistu sniegumu, gatavoties nākošajiem posmiem, tostarp cīnīties par kvotām uz sezonas galveno notikumu – Ziemas olimpiskajām spēlēm. Jāpiebilst, ka, pateicoties pērnās sezonas sasniegumiem, tostarp 23. vietai Nāciju kopvērtējumā, PK posmā Latvijai sieviešu grupā ir trīs starta vietas. Biatlonistēm ir iespēja IBU kausa apritē izpildīt kritērijus, lai iegūtu ceturto sieviešu kvotu Pasaules kausā, ļaujot veidot sieviešu stafetes komandu” par aktualitātēm stāsta Gundars Upenieks, Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents.

Vadošā Latvijas biatloniste Baiba Bendika: “Tā kā vēl neesmu uz vietas Estersundā, vēl neticās, ka sezona sāksies jau pēc pāris dienām. Ir nedaudz tāda: “klusums pirms vētras” sajūta. Sagatavošanās process norisinājies ļoti labi, fiziskā ziņā ir izdevies spert soli uz priekšu, arī šaušanā, pēc daudzām izmaiņām pavasarī, ir parādījusies arvien lielāka stabilitāte un kontrole, līdz ar to, pirms gaidāmajiem startiem ir pārliecība. Sezonai jāļauj ieskrieties, bet fiziskā kondīcija un sajūtas ir ļoti labas, un ceru, ka sezonu izdosies iesākt ar augstvērtīgiem rezultātiem un stabilu šaušanu. Sezonas pirmie starti vienmēr ir intriģējoši, jo ir izaicinājums noteikt to, kur Tava kondīcija atrodas salīdzinājumā ar pārējiem sportistiem.”

Pašreizējā starptautiskā kalendāra kārtība paredz, ka nākošie PK posmi norisināsies sekojoši:
● 2.-5.12. Estešunda (Zviedrija)
● 10.-12.12. Hohfilcene (Austrija)
● 16.-19.12. Le Grand-Bornand (Francija)
IBU kausi:
● 1-4.12. Sjusjøen (Norvēģija)
● 16.-19.12. Obertiliah (Austrija)